הורדה במשקל: איך עזרתי למשה, לרדת במשקל, להצר היקפים ולסלק את הכרס המציקה. ( ואיך אני אוכל לעזור לכם ).

blog-balyfat

חלומות הם חלק חשוב מאוד מהדרך שבה אנשים צומחים ומתפתחים, תראו לי אחד שלא היה רוצה להיות בריא ולהראות טוב. אבל כמו שאומרים חלומות לחוד ומעשים לחוד. ואתם מתעוררים, רק לנוכח מצב בריאותי לקוי או לחץ חברתי. ואז מחפשים תוכנת פעולה מעשית ומהירה שתציל אתכם. נשמע מוכר? האם גם אתם מתוסכלים מהמצב הבריאותי שלכם? האם גם לכם המכנס לא נסגר? ובדיקות הדם חורגות מהנורמה? אבל אין לכם מושג איך לצאת מזה? על הדרך שבה עזרתי למשה לבנות תוכנת בריאותית אישית מותאמת שתאפשר לו להוריד את הבטן, לאזן את בדיקות הדם ולהפוך את החלום  שלו לתוצאות בצורה של בריאות ומחמאות  – במאמר שלפניכם. מוזמנים לקרוא, ליישם ולשתף.

משה, הייטקיסט  בתחילת שנות הארבעים של חייו הוא גבוהה כ 193 ס"מ, שוקל כ 132 ק"ג, וסובל ממשקל עודף. המשקל מתרכז אצלו בעיקר באזור הבטן. מה שהעמיס לו על הברכיים שכאבו. בדיקות הדם שלו הראו על מצב טרום סוכרת ולחץ דם גבוהה. מצבו עכב משקלו מאופיינים במצב נפשי ירוד תשישות ועייפות כרונית שמתבטאת בהרדמות כבר בתשע בערב ולפעמים גם בזמן העבודה.

" התכנית שלך חייבת להתאים לאורך חיי " זה היה משפט הפתיחה שלו, מיד אחרי השלום. לא התרגשתי, אני רגיל לתגובה כזו מה "פוחדים" מהשינוי. הרגעתי אותו, זו רק שיחת הבהרה. לאחריה כשתדע את כל הפרטים תוכל לראות את התמונה כולה. וזאת הייתה נקודת התחלת הטיפול.

כששאלתי אותו מה הביא אותו לתכנית להורדת השומן הבטני שפיתחתי, הוא סיפר לי שמה שמפריע לו זה הכבדות, העייפות ובנוסף החלו אצלו בעיות בברכיים, והוא פחד שזה יפגע בעבודתו. כמו כן הוא ראה את השינויים שעברתי בעצמי ( גילוי נאות משה מכיר אותי כבר קרוב ל 20 שנים. והשינוי המהיר שחל בי ובמבנה גופי עם התכנית שפתחתי היממה אותו ואת הסובבים ) .

עוד מעט נראה מה בדיוק עשיתי  כדי לעזור למשה איך לבנות את התכנית האישית להורדת ההיקפים והבטן. לפי הלו"ז שלו ולפי ההתאמה מדויקת לאורך וסגנון חייו.

אבל תחילה, בואו נדבר על השלב הראשון בתהליך.

שלב ראשון: שיחת הבהרה ותאום ציפיות

כשמשה הגיע לטיפול ההרזיה הוא היה כבר אחרי מס' רב של ניסיונות. הוא היה מאוד מתוסכל כי כל הדיאטות שניסה התחילו תמיד בתרועה רמה אבל לא החזיקו מעמד. לכן בשלב הראשון ישבנו ועשינו שיחת היכרות תאום ציפיות, וזהו שלב מאוד חשוב וקריטי להצלחת הטיפול. לכן היה מאוד חשוב, שהוא יבין את התהליך ויראה את התמונה המלאה בכדי לפנות לעצמו זמן ושקט נפשי לתכנון האסטרטגי של התכנית. משה הרגיש חשש קל תחילה, אבל לאחר מכן הקלה גדולה. הוא הבין את התמונה והדרך, וכך יכול היה לתכנן את היום ולרכז את המאמץ להתכוונן לתכנית.

שלב שני : בונים תכנית

עכשיו, ללא לחץ או חשש מהתכנית או תסכול ממצבו הנוכחי. יכולנו לשבת בנחת ולקחת זמן לבנות תוכנת מותאמת לפי אורח חייו. השינוי בתפיסה וההבנה מילאה את משה באושר ובאנרגיות חיוביות. והוא הרגיש שסוף סוף, בגלל התכנית והליווי הצמוד לא ישאירו אותו שוב לבד במערכה.

שלב שלישי: יוצאים לדרך

אחרי שהגדרנו את שלבי התהליך ואיך לאזן את כלל המצב הבריאותי. נכנסנו לתוך התכנית ,עם טיפולים שבועיים, מס' האימונים והתזונה מותאמת. בכדי להביא את התוצאות הרצויות. משה התחיל והתקדם מפגישה לפגישה ותוך כ 4  שבועות החל לקבל פרגונים מהסביבה . ולאחר 6 שבועות  שגם הוא חש בשינוי משמעותי התחיל לחייך. כשהתוצאות החלו להראות, הוא היה מאושר מהשינוי הבריאותי והחזותי שחל בחייו.

שורה תחתונה

משה הגיע לטיפול עם חשש גדול. לאן הוא הולך, ואיך ילך לו הפעם. נכון שהמטרה שלו הייתה בריאותית ואסטטית, לטפל בעייפות שפגעה בעבודתו בסוכרת שצצה לה… אולם הוא הרוויח יותר. הוא הרוויח את הכיף לשחק עם ילדיו, לרוץ מבלי לחשוש מכאבי הברכיים והכי חשוב הרוויח מלתחה חדשה. ועל זה הסתבכתי עם אשתו… אבל זה כבר למאמר אחר.

זכות המילה האחרונה למשה:

אף מאמר לא יהיה מושלם אם לא ניתן למטופל לומר במילים שלו. משה: הגעתי לשלומי לאחר שניסית מס' סוגי דיאטות והייתי די מיואש. שלומי אראה לי שיש דרך אחרת. בניגוד למקומות האחרים בהם הייתי, שלומי לא עזב אותי והפעיל אותי כך שבכל מצב ראיתי שאני יכול ואכן עשיתי זאת. התוצאות לא אחרו לבוא והיום אני מקבל מחמאות והכי חשוב אני הרבה יותר אנרגטי באופן כללי ובפרט בעבודה ..אה וגם הבדיקות התאזנו ..תודה שלומי.

טיפ לבוחרים בבריאות:

בחרתם בבריאות? רוצים להוריד את הכרס המציקה והחסרת אסטטיות? רוצים לאזן את בדיקות הדם שלכם?

עצרו הכל, והציבו לכם 3 שאלות אסטרטגיות חשובות:  

  • מהו ה "למה" שלכם? מצאו את ה"למה", ככל ש"הלמה" שלכם יהיה יותר חזק רגשית ככה תצליחו יותר בתכנית .
  • מהו היעד הרצוי לכם ? ואיך הוא מתבטא ( צורה חזותית – הורדת הבטן / קוביות, משקל, איזון בדיקות הדם )?
  • לאיזו פעילות גופנית אתם מתחברים? ו/או לאיזה תהיו מוכנים לנסות? תתחילו לזוז.

לפני שיוצאים לתהליך, יש להתכונן. ככל שתתכוננו יותר טוב, כך תוכלו לעבור את המשוחות יותר מהר ויותר בקלות.

עכשיו אתם

הראיתי לכם איך עזרתי למשה לצאת ממצב של ספקנות, משקל כבד ומעיק, חוסר איזון של הבדיקות הרפואיות שלו למצב של איזון, איזון  במשקל, בחזות ובבריאות. והכי חשוב הוא למד איך לחיות אורך חיים בריא להמשך. עכשיו תורכם. מה תוכלו להוסיף מניסיונכם? מה אתם הייתם מציעים למשה כדי לשמור ולא לעלות במשקל? אשמח אם תשתפו אותי פה למטה, בתגובות, כדי שכולנו נוכל ללמוד ולצמוח.

 

הצעד הבא שלכם להצלחה

אהבתם? שתפו את המאמר עם חברים. גם אתם רוצים לקבל ממני עצות טובות, השראה והעשרה בנושא בריאות, הרזיה – שומן בטני, אימון בריאותי לחצו על  הקישור והורידו את המדריך " 5 הסודות לבטן ראשונים שטוחה וגוף חטוב "  – באהבה ממני ולגמרי בחינם.

Print Friendly

אודות שלמה גילברג

שלמה גילברג – מטפל רב תחומי ברפואה משלימה
מטפל באנשים שמעוניינים להיפטר מבעיות בריאותיות דרך שיטות של רפואה משלימה.
הרפואה המשלימה מציעה מגוון רחב של טיפולים ושיטות, המאפשרות להיפטר מכאבים ולזכות מחדש באיכות חיים ושמחה.
הטיפול שלי משלב ידע וכלים מקצועיים רבים, המאפשרים להעניק טיפול האידאלי לכל פונה.

השארת תגובה