הגשמה עצמית: איך עזרתי לאינה, למצוא את העבודה שרצתה, השיג את הזוגיות שרצתה ואף להתחתן. ביטחון אישי חשוב לכל אחד ואחד. ולאינה הגשמתי חלום בעזרת תכנית ליווי אישית.

 

כל אחד חולם, חלומות הם חלק חשוב מאוד מהדרך שבה אנשים צומחים ומתפתחים, ובחלומות הכל פשוט. אנחנו חולמים על אשת חלומותינו או על הבעל המושלם, על עבודה יוקרתית ומספקת… אבל כמו שאומרים חלומות לחוד ומעשים לחוד. וכאשר אנו  מתעוררים, אנחנו מגלים שהמציאות היא אחרת. אז זהו שהיא לא!!! המציאות הנה תוצר של מה שנכניס לתוכה… אולם היא גם תוצאה של החומרים מהם נבנינו. לכל אחד ואחת מאתנו יש נתונים בסיסים שנטעו בנו לאורך חיינו והם הכלים שאתם אנו נגשים לחיים.  אבל לפעמים זה לא מספיק… נשמע מוכר? האם גם אתם מתוסכלים מהמצב שלכם? עבודה, זוגיות, האם נמאס לכם מהלבד? אבל אין לכם מושג מה עושים? על הדרך שבה עזרתי לאינה לבנות תוכנת הגשמה אישית, על סילוק הפחדים והחששות והפיכת החלום  לתוצאות בצורה של עבודה וזוגיות  – במאמר שלפניכם. מוזמנים לקרוא, ליישם ולשתף.

אינה, עובדת בתחום הפרמקולוגיה בתחילת שנות השלושים של חייה הגיעה אלי עכב כאבי גב תחתון ולחצים… היא בדיוק סיימה קשר זוגי של 4 שנים שנגמר רע. היא הייתה פגועה נפשית ולמרות החיוך המקסים שלה, חשתי בכאב מתחת למסכה.

אינה באה לכאב פיזי מוחשי בגב התחתון ומברור התשאול שלי תחלו לצוץ עוד ועוד גורמים שעזרו לי לחבר נק' בקשר למצבה. התחלתי לטפל בה בגב ובלחצים ע"י עיסוי משולב ודיקור. והצעתי לה להיכנס לסדרה של ליווי בריאותי, בכדי לאזן אותה רגשית.

יש להבין שבני האדם הם גוף ונפש, הסברתי לה. ולאחר מס' טיפולים היא הסכימה להתחיל. רוב האנשים חוששים מהשינוי. הרגעתי אותה, בשיחת הבהרה למדתי עוד פרטים על עברה השקפות חיים שלה והאמונות המגבילות שעטפו את חייה. וזאת הייתה נקודת התחלת הטיפול.

כששאלתי אותה מה מפריע לה כיום בחייה, הוא סיפרה לי שמה שמפריע לה זה החוסר שהיא חשה בעבודה והחששות מפיטורין, וכמו כן המחסור או הריק כהגדרתה מהחוסר זוגיות בחייה. כל זה גם השפיעה עליה בצד הפיזי אם ע"י עייפות ממושכת, עד לכאבים קיימים ומדומיינים.

עוד מעט נראה מה בדיוק עשיתי  כדי לעזור לאינה לבנות תכנית מסודרת לבנות את חייה מחדש וכמו שהיא רוצה ע"י תרגילים ושיחות אישיות.

אבל תחילה, בואו נדבר על השלב הראשון בתהליך.

שלב ראשון: שיחת הבהרה ותאום ציפיות

כשאינה הגיע לטיפול, היא באה עם כאב פיזי לטיפול של עיסוי. הוא הייתה כבר אצל מס' מטפלים בקשר לבעיות הגב שלה. אבל אף אחד מהם לא שייך את הכאב גב שלה גם לפן הנפשי. שיחות הבהרה מעבירה את המטופלת מהמצב הקיים למצב הרצוי, היא מגלה את מאווייה האמתיים. אצל אינה המצב הקיים היה המצב בעבודה. חוסר סיפוק, עבודה ללא חברה מתאימה והתנכלויות מהבוס. בהמשך היה גם ועדת משמעת וניסיונות לפיטורין. במישור האישי היה יציאה מהמערכת הזוגית שהשאירה בה צלקת וחוסר ביטחון ללא תמיכה משפחתית אלה רגשי אשם פנימיים. כל המצב הזה הביא את אינה לחיפוש סיבות לאשמה עצמית ולמחלות שהחלו מתחוללות בגופה. מכאבי גרון שמדמיון הפכו למציאות ואף ללקיחת אנטיביוטיקה עד לכאבי בטן לא מוסברים ובעיות במערכת העיכול. לכן בשלב הראשון ישבנו ועשינו שיחת היכרות ותאום ציפיות, וזהו שלב מאוד חשוב וחיוני להצלחת הטיפול לכן היה מאוד חשוב, שהיא יבין את התהליך ותיראה את התמונה בכדי לפנות לעצמה זמן לתרגול ושקט נפשי.

שלב שני : בונים תוכנת

עכשיו, לאחר שהבנו את תהליך הטיפול, ללא לחץ או חשש מהתוכנית. יכולנו לשבת בנחת ולבנות תוכנת מותאמת לפי אורח חייה. שינוי בתפיסה וההבנה מילאה את אינה באושר ובאנרגיות חיוביות. והיא הרגיש שסוף סוף, בגלל התוכנית והליווי הצמוד  היא לא תישאר  לבד במערכה.

שלב שלישי: יוצאים לדרך

אחרי שהגדרנו את המטרות לחייה החדשים ואת שלבי התהליך, נכנסנו לתוכנית עצמה. עשינו דמיון מודרך לנקות ספקות ולבנות פרדיגמות חדשות. עשינו שיחות לשינוי אמונות מגבילות ונתנו תרגילים לחיזוק, עם טיפולים של פעם בשבוע ושיחות תמיכה קידמנו את יעדיה. לתוצאות הרצויות.  אינה התקדמה מפגישה לפגישה וכך גם הביטחון העצמי שלה. ותוך כ 4  שבועות החלה לחפש מקום עבודה חדש ואף מצאה את מה שחיפשה וכמו כן הכירה את בן זוגה ונפטרה מהעבר הזוגי המעיק שטרף את חייה.

שורה תחתונה

אינה הגיע לטיפול של עיסוי אבל נכנסה לתהליך אחר לגמרי ולמרות החשש הגדול לאן היא הולכת היא לקחה את האחריות על חייה ואני שמח שהייתי כאן ללוות אותה ואף שמח עוד יותר מזה שזכיתי להיות בחתונתה… ההחלטה היא תמיד של הלקוח כמה להתקדם. אני כאן רק ללוות.

זכות המילה האחרונה לאינה:

אף מאמר לא יהיה מושלם אם לא ניתן למטופל לומר במילים שלו. אינה : הגעתי לשלומי לאחר שניסיתי מס' מטפלים. לא ידעתי על כישוריו כמאמן והייתי שמחה שיכולתי לקבל את כל סוגי הטיפולים במקום אחד מבלי להתפזר. בהתחלה פחדתי להיפתח אבל שלומי הוליך אותי בקצב שלי ונתן לי אוויר ותמיכה ברגעים קשים שלא היה לי עם מי לדבר ואף בשעות לא שגרתיות. שלומי היה מדהים ומתחשב. שלומי לא עזב אותי והפעיל אותי כך שבכל מצב ראיתי שאני יכולה וגם עשיתי. והתוצאות לא אחרו היום אני מקבלת החלטות בצורה יותר מושכלת ופחות אמוציונאלית. והכי חשוב הרבה היום אני יותר אנרגטית בחיים בעבודה ובזוגיות, יש לי משפחה… תודה שלומי.

טיפ לבוחרים בחיים:

בחרתם להגשים את ייעודכם בחיים? רוצים למצוא את שאהבה נפשכם? רוצים למצוא את העבודה שחלמתם עליה? או להיות בריאים?

עצרו הכל, והציבו לכם 3 שאלות אסטרטגיות חשובות:

  • מהו ה" למה " שלכם? מצאו את הלמה, ככל שהלמה שלכם יהיה יותר חזק רגשית ככה תצליחו יותר בתוכנית
  • מהו היעד הרצוי לכם ? ואיך הוא מתבטא ( צורה חזותית – מקצוע שרציתם / מקום תעסוקה שמושך אתכם, אשת או בעל חלומותיכם )?
  • איזו פעילות מקדמת אתם עושים בשביל זה? ו/או מה עוצר אתכם, ולמה? ואז תתחילו לזוז

לפני שיוצאים לתהליך, יש להתכונן. ככל שתתכוננו יותר טוב, כך תוכלו לעבור את המשוחות יותר מהר ויותר בקלות.

עכשיו אתם

הראיתי לכם איך עזרתי לאינה לצאת ממצב של חוסר איזון והגשמה, חוסר ביטחון, לצאת מסביבה מרעילה, חוסר בזוגיות ואהבה. אהבה שמגיע לכל אחד ואחת. והכי חשוב היא למדה איך לחיות אורך חיים נכון ובריא להמשך. עכשיו תורכם. מה תוכלו להוסיף מניסיונכם? מה אתם הייתם מציעים לאינה כדי לשמור על בריאותה? איך להגשים את עצמה? אשמח אם תשתפו אותי פה למטה, בתגובות, כדי שכולנו נוכל ללמוד ולצמוח.

הצעד הבא שלכם להצלחה

אהבתם? שתפו את המאמר עם חברים. גם אתם רוצים לקבל ממני עצות טובות, השראה והעשרה התפתחות אישית והגשמה? לחצו על הקישור והיכנסו לאתר  " גילברג – רפואה משלימה "  – באהבה ממני ולגמרי בחינם מאמרים וטיפים.

Print Friendly

אודות שלמה גילברג

שלמה גילברג – מטפל רב תחומי ברפואה משלימה
מטפל באנשים שמעוניינים להיפטר מבעיות בריאותיות דרך שיטות של רפואה משלימה.
הרפואה המשלימה מציעה מגוון רחב של טיפולים ושיטות, המאפשרות להיפטר מכאבים ולזכות מחדש באיכות חיים ושמחה.
הטיפול שלי משלב ידע וכלים מקצועיים רבים, המאפשרים להעניק טיפול האידאלי לכל פונה.

השארת תגובה