כאבי גב: איך עזרתי לרפי לעמוד על רגליו וללמוד לחיות בשלום עם פריצות הדיסק שלו ( ואיך אני אוכל לעזור גם לכם ).

רוב האנשים אומרים שהם רוצים להיות בריאים, יפים, חזקים. אבל מעט מאוד עושים את מה שצריך לעשות בשביל זה! תראו לי אחד שלא אומר שהוא רוצה. אבל דיבורים לחוד ומעשים לחוד – לא כך? לצערנו הרב רוב האנשים מתעוררים לזעקת הכאב שלהם או לקול מרשם הרופא. המתקדמים מתעוררים לקול הסימפטומים, עייפות, זרמים או נימול ברגליים, כאב או חולשה בגב. ואז רצים לעשות מעשה – נשמע לכם מוכר? האם גם אתם מתוסכלים ממצבכם הבריאותי? האם גם לכם כואב הגב? האם גם לכם הרגליים שורפות או נרדמות אבל אין לכם מושג איך לצאת מזה? על הדרך שבה עזרתי לרפי לטפל בכאבי הגב שלו ולבנות תוכנת בריאותית אישית מותאמת שתאפשר לו להוריד את הבטן, לאזן את הגוף וכאבי הגב ולחיות חיים של כיף, בריאות והנאה  – במאמר שלפניכם. מוזמנים לקרוא, ליישם ולשתף.

את רפי פגשתי לראשונה במדרגות הקליניקה. למה מדרגות? כי משם הוא לא כבר לא היה יכול לזוז. רפי שיפוצניק צבע בשנות הארבעים וחמש של חייו הוא גבוהה כ 172 ס"מ, שוקל כ 97 ק"ג, וסובל משתי פריצות דיסק ומכאבי גב, אשר תוקפים אותו בתקופות שונות בחייו. הוא עם משקל עודף ללא ספק. המשקל מתרכז אצלו בעיקר באזור הבטן. אולם זה לא היה נראה מפריע לו כמו כאבי התופת שהיו לו מהגב ומהרדמות ונימולים ברגליו בבוקר, בערב ולפעמים גם בזמן העבודה.

" אף אחד לא מבין את הסבל הזה, אתה חייב להציל אותי! " זה היה משפט הפתיחה שלו, מיד אחרי השלום. לא התרגשתי, אני רגיל לתגובה כזו. הרגעתי אותו, לאחר מס' לחיצות בנקודות מרוחקות מהכאב רפי הצליח להתרומם וללכת אחרי בצורה של סימן שאלה לחדר הטיפולים. תחילה עשינו שיחת הבהרה וברור מצבו הבריאותי. ורק לאחר הבהרת המצב וקביעת דרך הטיפול דברנו על המטרה הסופית הרצויה.

בניגוד לחלק מהמטופלים אצל רפי ידעתי כמעט מיד את מהות הטיפול הראשוני וזה להחזירו למצב עומד ומתפקד. אולם במצבים כאלה ועם אנשים שעוסקים במקצועות חופשיים – עצמאיים, אשר עובדים שעות על גבי שעות וטובת הפרויקט היא תמיד לנגד עיינם ואף לפני בריאותם והם בדר"כ מגיעים רק כאשר מגיעים מים עד נפש.

ולכן יש להבהיר כבר מתחילת הטיפול שזה  מצב ראשוני ויש להמשיך בטיפולים נוספים אחרת המצב יחזור ואף יכול להחמיר. לכן חשובה שיחת ההבהרה הזו לפני הטיפול ולאחריו.

עוד מעט נראה מה בדיוק עשיתי  כדי לעזור לרפי ואיך לבנות את התכנית האישית לטיפול בכאבי הגב הכרוניים, ולהשלכות לרגליים ולשאר הגוף. והכל לפי הלו"ז שלו ולפי ההתאמה מדויקת לאורך וסגנון חייו.

אבל תחילה, בואו נדבר על השלב הראשון בתהליך.

שלב ראשון: שיחת הבהרה ותאום ציפיות

כשרפי הגיע לטיפול הוא היה כבר עם פריצות דיסק בחוליות התחתונות ובלט ואף לאחר מס' ניסיונות של טיפולים ומטפלים. והוא היה מאוד מתוסכל כי כל הטיפולים לא עזרו או שנתנו מעט הקלה. לכן בשלב הראשון ישבנו ועשינו שיחת היכרות למצבו הרפואי ותאום ציפיות. תאום ציפיות הראו לרפי את מה שנדרש ממנו בתהליך בנוסף לסדרת טיפולים בכדי להביאו למצב שמאפשר התחלת תהליך הבראה.  וזהו שלב מאוד חשוב וחיוני להצלחת הטיפול לכן היה מאוד חשוב, שהוא יבין את התהליך ויראה את התמונה בכדי לפנות לעצמו זמן ושקט נפשי לתכנון האסטרטגי של התוכנית. רפי הרגיש חשש קל אבל לאחר מכן הקלה גדולה הוא הבין את התמונה והדרך.

שלב שני : בונים תוכנת

עכשיו, לאחר שראה את התמונה הגדולה. נכנסנו לטיפול במצבו הנוכחי. לאחר שרפי חש הקלה בגבו ויכול לשבת על הכיסא כמו "בן אדם" יכולנו לשבת בנחת ולקחת זמן לבנות תוכנת מותאמת לפי אורח חייו. דברנו גם על הרגלים בריאים וגם על כאלו שלא. כדי שרפי יבין שהוא חלק עקרי מהגורם לכאב. השינוי בתפיסה וההבנה מילאה את רפי באנרגיות חיוביות. והוא הרגיש שסוף סוף, בגלל התוכנית והליווי הצמוד לא ישאירו אותו שוב לבד במערכה.

שלב שלישי: יוצאים לדרך

אחרי שהגדרנו את שלבי התהליך ואיך לאזן את כלל המצב הבריאותי. נכנסנו לתוך התוכנית ,עם טיפולים שבועיים, מס' האימונים והתזונה מותאמת. בכדי להביא את התוצאות הרצויות. רפי התחיל והתקדם מפגישה לפגישה ותוך מס' פגישות החל להרגיש את השינוי חל לא רק בגבו וברגליו אלא בכל גופו. הוא היה מאושר מהשינוי הבריאותי והחזותי שחל בחייו.

שורה תחתונה:

כשרפי הגיע לטיפול הוא היה עם כאב גדול וחוסר יכולת תנועתית. הוא ציפה רק שאשחרר אותו ממצבו הנוכחי. כפי שהיה רגיל בכל הטיפולים אליהם הלך. נכון שהמטרה שלו הייתה רק לצאת מהכאב שפגע ושהשפיע גם על עבודתו. אולם בגלל שיחת הייעוץ הראשונית והנכונות שלו להיפתח ולעשות הוא הרוויח את בריאותו, עבודתו ואף את הכיף לשחק עם ילדיו, לרוץ מבלי לחשוש מכאבי גב, ברכיים, רגליים. ועל הדרך הרוויח גם מלתחה חדשה.

זכות המילה האחרונה לרפי:

אף מאמר לא יהיה מושלם אם לא ניתן למטופל לומר במילים שלו. רפי: הגעתי לשלומי לאחר שניסית מס' סוגי טיפולים ומטפלים והייתי די מיואש. שלומי אראה לי שיש דרך אחרת. בניגוד למקומות האחרים בהם הייתי. שלומי לא עזב אותי והפעיל אותי כך שבכל מצב ראיתי שאני יכול ואכן עשיתי. והתוצאות לא אחרו היום אני מרגיש הרבה יותר טוב,  והכי חשוב הרבה יותר אנרגטי בחיים ובעבודה ..תודה שלומי.

טיפ לבוחרים בבריאות:

בחרתם בבריאות? רוצים לשמור עליכם? רוצים לשמור על הגוף, גב ,רגליים, ידיים…?

עצרו הכל, והציבו לכם 3 שאלות אסטרטגיות חשובות:
  • מהו ה" למה " שלכם? מצאו את הלמה, ככל שהלמה שלכם יהיה יותר חזק רגשית ככה תצליחו יותר בתוכנית.
  • מהו היעד הרצוי לכם ? ואיך הוא מתבטא ( צורה חזותית – מניעת כאבי גב, משקל, סוכרת, לחץ דם, מגרנות…. )?
  • לאיזה סוגי טיפולים משלימים ( עיסוי / דיקור… ) או לאיזו פעילות גופנית אתם מתחברים? ו/או לאיזה תהיו מוכנים לנסות? תתחילו לזוז.

לפני שיוצאים לתהליך, יש להתכונן. ככל שתתכוננו יותר טוב, כך תוכלו לעבור את המשוחות יותר מהר ויותר בקלות.

עכשיו אתם:

הראיתי לכם איך עזרתי לרפי לצאת ממצב של כאבי גב, ורגליים, ספקנות בריאותית, משקל מעיק, חוסר איזון גופני, והכי חשוב הוא למד איך לחיות אורך חיים בריא להמשך. עכשיו תורכם. מה תוכלו להוסיף מניסיונכם? מה אתם הייתם מציעים לרפי בכדי לשמור על הגב או הנימול ברגליים? אשמח אם תשתפו אותי פה למטה, בתגובות, כדי שכולנו נוכל ללמוד ולצמוח.

הצעד הבא שלכם להצלחה
אהבתם? שתפו את המאמר עם חברים. גם אתם רוצים לקבל ממני עצות טובות, השראה והעשרה בנושא בריאות, לחצו וכנסו לאתר       " גילברג – רפואה משלימה "  – באהבה ממני ולגמרי בחינם.
Print Friendly

אודות שלמה גילברג

שלמה גילברג – מטפל רב תחומי ברפואה משלימה
מטפל באנשים שמעוניינים להיפטר מבעיות בריאותיות דרך שיטות של רפואה משלימה.
הרפואה המשלימה מציעה מגוון רחב של טיפולים ושיטות, המאפשרות להיפטר מכאבים ולזכות מחדש באיכות חיים ושמחה.
הטיפול שלי משלב ידע וכלים מקצועיים רבים, המאפשרים להעניק טיפול האידאלי לכל פונה.

השארת תגובה